Hacamat Noktaları

Fiziksel ve manevi soruna göre belirlenen hacamat noktaları üzerine uygulanan kupa tedavisi farklı seans süreleriyle tamamlanır. İlk defa hacamat yaptıracak olan bu işlemin nasıl yapılacağını bilmediklerinden, sadece iki kürek kemiğinin arasında alana uygulama yapıldığını sanabilir. Oysa vücudun birçok bölgesinde farklı noktalar vardır. Bu noktalar da tıkı akupunktur gibi farklı organlara işaret ederler. 

Kahil adı verilen en yararlı bölge iki kürek kemiğinin ortasının biraz üstüdür. Bu bölgeden sonra ehdeayn ve kalbin arka kısmı gelmektedir. Özellikle şeytan vesveselerine karşı kalbin arkası çok faydalı bir noktadır. Her hacamat uygulamasında aç en fazla 2 saat aç karnına ve abdestli olunması gerekmektedir. 

Toplamda 40 hacamat noktası vardır. Her noktada uyarılan sinirler faklı rahatsızlıkları tedavi eder. Ölüm dışında her hastalığın hacamatla Cenab-ı Hakk’ın  yardımıyla her derde deva olduğu bilinmektedir. 

 

Ruhsal Hastalıklar İçin Hacamat Noktaları

 

Cinnet, unutkanlık, delilik, depresyon, kanser, vitiligo, kısırlık, tansiyon, şeker, dikkat eksikliği gibi birçok hastalıkta kafa hacamatı yapılır. Bu uygulama ruhsal hastalıkları ve hafızayla ilgili sorunları tedavi etmektedir. Bu yüzden vücuttaki hacamat noktaları arasında yer alan baş bölgesi, kulak arka gibi noktalar oldukça önemlidir. 

Kur’an-ı Kerim öğrenen ve ezberleyen birçok Hafız, belirli aralıklarla kafa hacamatı yaptırmaktadır. Böylece hafıza ve ezber yeteneğinin büyük oranda geliştiği gözlenmektedir. Ayrıca panik atak, takıntı, yorgunluk, stres, depresyon ve sinir hastalıklarının tedavi edilmesinde de hacamatın tercih edildiği bilinmektedir. 

 

Fiziksel Hastalıklar İçin Hacamat

 

Ruhsal hastalıklarda olduğu gibi fiziksel hastalıklarda da hacamat uygulamasından sonuç alınmaktadır. Vücuttaki kirli kanın alınmasıyla kendini daha iyi hisseden bireyler, özellikle ağrılar ve kronikleşen sorunlar söz konusu olduğunda hızlı bir şekilde sonuç alabilirler. Bunun için vücudun her bir alanına isabet eden 40 tane hacamat noktaları hedef alınır. KBB hastalıklarından kısırlığa, kabızlık ve adet sorunlarından eklem iltihaplarına kadar birçok fiziksel hastalık bu şekilde tedavi edilebilir. Ayrıca organlardaki hastalıklar da hacamat yardımıyla tedavi edilebilir. 

Hacamat yerimizde İslami usullere uygun ehli sünnet bir ehil tarafındansünnete islama uygun hacamat uygulaması yapılmaktadır.