Migren ve Baş Dönmelerinde Hacamatın Faydaları

Migren ve baş dönmelerinde hacamatın faydaları oldukça fazladır. Özellikle migren ağrıları için asırlardır kullanılır.

Migrenin hacamatla tedavisi çok sık uygulanmaktadır. Asırlardır birçok hastalığa şifa olan ve ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olan hacamat, migren, Vertigo, baş dönmesi, epilepsi, kulunçlar ve kas krampları gibi durumlarda birçok hastaya şifa olmuştur. Baş ağrılarından kurtulmak için tercih edilen ve düzenli olarak uygulandığını kişinin şikayetlerinde belirgin derece azalmanın görüldüğü bu uygulama, başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. 

Değişik boyuttaki kupalar yardımıyla uygulanan hacamat, her hasta için tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmektedir. Birçok migren hastasının doktora başvurmadığı ve tedavide akupunktur iğnelerini kullanan yetkisiz kişilere danışıldığı bilinmektedir. Bu yüzden otizm, hiperaktivite, davranış bozuklukları gibi bir çok durumda hacamatın kullanıldığı bilinmektedir. 

Migren Nedir?

 

Hastanın günlük yaşamını olumsuz etkileyen baş ve göz çevresini kapsayan bir ağrı türü olan migrenin hacamatla tedavisi mümkün olmaktadır. İşin ehli olan birçok kişi tarafından uygulanan ve sırları da bulunan hacamat uygulamasıyla başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kan dolaşımını ilgilendiren ve tüm vücudun merkezi olan bu uygulamalar sayesinde birçok ağrı sorunun giderildiği görülmektedir. Çok sayıda kişinin tercih ettiği bu yöntem hijyenik koşullarda, İslami usullere uygun olarak üretilmektedir. 

Hastanelerin fizik tedavi bölümlerinde de yer etmeye başlayan hacamat uygulamalarının başarılı bir şekilde tedavisinin yapılması için düzenli olarak seanslara katılım sağlanarak, işin ehli bir ehli sünnet kişiden destek alınması gerekmektedir. 

Küme Ağrılar ve Hacamat 

 

Migrenle karıştırılan ve küme tipi baş ağrısı bulunan kişilerin de hacamat yöntemini kullandığı ifade edilmektedir. Bilinçsizce yapılacak olan ve yetkisiz kişilerce akupunkturdan destek alınarak uygulanan  migrenin hacamatla tedavisi uygulanabilir. Bazı hastalarda da soğuk hava migreni şeklinde görülen bu uygulamalar, kesin çözüm sağlayarak tedavi edicilik hususunda son derece başarılıdır. 

Ülkemizde her 6 kişiden birinin maruz kaldığı migren, uygur Türklerinde de hacamatla tedavi ediliyordu. Bu yüzden birçok eleştiriye neden olan ve ağrıları giderdiği tespit edilen tedavi yönteminde çok sayıda kişi hacamatı tercih etmektedir. Hijyenik koşullarda uygulanan ve Islami şartlar sünnete uygun çerçevesinde gerçekleşen hacamat  herkeste farklı şekilde uygulanmaktadır.