Fatih Hacamat

İstanbul Fatih hacamat konusunda en çok hizmet verilen bölgelerden biridir. Uzun yıllardır birçok ehli sünnet ehil haccam bu ilçede hizmet vermektedir. 

 

Fatih hacamat konusunda en yoğun ilçelerden biridir. Ülkedeki seçkin islama uygun hacamat yerlerinin bulunduğu bu bölge, İstanbul’un en eski ilçelerinden biridir. Bu yüzden birçok uygulama yerinde de başkent olmuştur. Yurt içi ve yurt dışından her yıl yüzlerce insan, şifa bulmak için hacamat uygulayan ehil elden ehli sünnet kişileri haccamları aramaktadır. Özellikle ruhsal sorunlarda çare arayan vatandaşlar bu bölgeyi tercih etmektedir. 

Hacamat uygulaması  eskiden beri yapılmaktadır. Ancak birçok kişi işin ehil değildir ehli sünnet değildir bu kişilerden yarar fayda yerine şifa verememektedir.. Bu durumda uygulama yerlerini ehili elden ehilden  seçimi büyük önem taşımaktadır. Doğru ve temiz bir ehilli sünnet seçmeniz gerektiğinde islami kuralları sünnete uygun hacamattı uygulayıp uygulamadığını  bazı koşulları sağlayıp sağlamadığını bilmeniz gerekir. 

 

İyi Bir Sünnete Uygun Hacamat Yeri Nasıl Olmaldır

Fatih hacamat konusunda bir yeri. Hacamatın kurallarına uygun bir şekilde uygulama yapan sünnete uygun  sünnet ehil tarafından ve işin ilmini bilmesi ve hijyenik steril aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır.

  • Tek kullanımlık sergi bulunan bir sedye
  • Her hasta için özel olarak kullanılan eldiven ve hacamat kupaları
  • Dini usullere yapılan hacamat için hacamat takvimi
  • Tansiyon aleti
  • Aspirasyon malzemeleri
  • Seyyar lambalar

 

Fatih Hacamat Fiyatları

 

Oldukça ekonomik olan bu tedavinin ücretlendirmesi genelde kişi başı seans ugulamaktadır. Her bir bölge için kullanılacak olan kupa sayısı ve büyüklüğü farklıdır. Fatihteki hacamatcılarda  çoğunda bu işlemlerin eksik yapıldığı görülmekte ve İslami hususlara uygun olup olmadığı sonuçsuz kalmaktadır. Yıllardır bu işte ehil  olan ehil kişi işin ilmini bilip hijyen kuralları ve tek kullanımlık mahzemelere dikkat eder.Islami hacamat uygulamalarını yapmaktadır. Her durum için farklı seans sayısı ve uygulaması gerektiğinden kişiye özel bir tedavi planı olacağı bilinmelidir.