Bel Fıtığına Hacamat Faydaları

Manuel terapilerle desteklenen bel fıtığına hacamat tedavisi iyi gelmektedir. Birçok kişi sonuçtan memnun kalmıştır. 

Bel fıtığına hacamat ile tedavi uygulanması durumunda birçok açıdan yarar sağlayacaktır. Hacamatın bel fıtığın iyi gelmesi için doğru notların hedef alınmasıyla mümkün olmaktadır. Ayrıca yumuşak dokuların ve kaların gevşemesi için bedenin relaks hale getirilmesi gerekmektedir. Bu da uygulamadan 3-4 gün sonra görülür. İşte bu dönemde de manuel terapi uygulaması yapılırsa sonuç daha iyi olacaktır. Bu uygulama detoks etkisi yaratacağı için dokuların ağrı yapan faktörlerden arınması sağlanacaktır. Ancak her bel fıtığı vakasının tedavisinde bu yöntem kullanılmamaktadır. 

 

Hangi Evredeki Fıtıklar Üzerinde Etkili?

 

Başlangıç evresindeki yani ameliyatlık hale gelmemiş olan bel fıtığına hacamat tedavisi uygulanmaktadır. İyleştirmeyi hızlandıran ve gevşetici etkisiyle dikkat çeken bu tedavi yönteminin kesinlikle bilinçli bir şekilde uygulanması gerekecektir. Bel omurlarının yerine oturtulması ve kasların yumuşaması için bu alanda gerçekten ehli sünnet bir ehil haccam olan birinin uygulaması gerekmektedir. 

Bazı uygulamalardan sonra bele kuşak sarılarak terleme ve üşümeden etkilenmemesi sağlanır. Fıtıklaşan bölgedeki tortuların ve pis kanın alınmasını sağlayan bu tedavide 6-7 seanslık uygulamanın yeterli geleceği ifade edilmektedir. İlerleyen durumlarda bacakları da rahatsız eden fıtık durumu, ciddi bir şekilde sorun yaratabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmanız gerektiğinde de hacamat tedavinden destek alabilirsiniz. 

Aynı zamanda bel fıtığına yağlı kupa masajı yapılarak da yumuşayan bölgenin gevşemesi sağlanabilir. Hem maliyet düşük olan hem de sağlığa olumlu katkıları olan bu uygulamalarla daha rahat bir süreç geçirmeniz mümkün olabilir. 

 

İstanbul Hacamat Fiyatları 

 

İslam dünyasında çok önemli br yeri olan hacamatın sünnet olması, birçok kişinin bu tedavi yöntemine güvenmesine neden olmuştur. Bu yüzden uygulama yapılması gerektiğinde şifa kaynağı olarak tercih edeceğiniz hacamat, daha verimli sonuçların alınması için tercih edilen bir tedavi şekli olmuştur. İnsanların büyük bir kısmını etkileyen bel fıtığına hacamat ile memnun edici sonuçlar bulunmuştur. 

Ancak yine belli etmek isteriz ki uygulamanın başlangıç aşamasındaki fıtıklar üzerinde gerçekleşmesi halinde bu açıklamalar geçerli olacaktır.